מרכז חוסן איזורי

מתרגשים לבשר כי לאחר יותר מעשור, מוקם מרכז חוסן אזורי בגליל המזרחי!
השבוע התקיים טקס חגיגי לרגל פתיחתו של מרכז החוסן האזורי אשר מוקם בקרית שמונה.

מרכז החוסן יסייע לרשויות ולתושבי האזור בהערכות לקראת התמודדות עם מצבי משבר וחירום ויפעל לחיזוק החוסן הקהילתי והאזרחי. מזה יותר מעשור שראשי הרשויות באזור דורשים את הקמתו של מרכז החוסן, ופתיחתו כעת, בגליל המזרחי, הינה הישג חשוב ומשמעותי. 

מרכז החוסן יפעל על ידי ‘מרכז משאבים’ אשר אותו הקים פרופ’ מולי להד, מומחה בעל שם עולמי לחוסן והתמודדות עם מצבי לחץ וחרדה, מהמכללה האקדמית תל-חי. בנוסף, את המרכז תנהל הגב’ דליה יוסף, אשר הקימה וניהלה את מרכז החוסן בשדרות וביישובי עוטף עזה. 

בני בן-מובחר ראש המועצה האזורית מבואות החרמון ויו”ר אשכול גליל מזרחי הודה לשותפים הרבים אשר פעלו בכדי להניע מהלך חשוב זה: “תושבי הגליל המזרחי והגולן זוכים סוף סוף לשירות כל כך מהותי לאזור שלנו, שמאותגר גם מבחינה ביטחונית וגם בהיבטים כלכליים וחברתיים. המאמץ המשותף ושילוב הידיים של כל הרשויות באמצעות האשכול, הביאו לתוצאה הראויה שכאן, בגליל המזרחי, יפתח מרכז חוסן אזורי. אני מודה לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון,

על הסיוע הגדול ולרשות החירום הלאומית שהניעה איתנו את המהלך. אני שמח שמרכז משאבים זכה להפעיל את מרכז החוסן לאור הידע רב השנים והובלת תחום החוסן בארץ ובעולם, ואני סמוך ובטוח שהמענה להיערכות לחירום בכל הרמות ילווה ברמה המקצועית ביותר”.

השארת תגובה