טקס מלגות סטודנטים

טקס חלוקת מלגות לסטודנטים במבואות החרמון

המועצה מעניקה מלגה לכל סטודנט בכל שנת לימודים במהלך לימודיו

בטקס חלוקת מלגות של המועצה האזורית מבואות החרמון, הוענקו מלגות בסכום שיא של  כ- 400 אלף ₪ לסטודנטים תושבי המועצה, כל סטודנט קיבל מלגת לימודים בסך 1,300 ₪ .
במועצה אזורית מבואות החרמון מוסרים כי זו דרכנו לעודד ולתמוך בדור העתיד, בדרכם לרכישת השכלה גבוהה ובכך לשמר את הקשר ולחזק את הסטודנטים – הדור הצעיר של המועצה.
תחום החינוך הוא לב ליבה של המועצה, המקצה מאות אלפי שקלים מתקציבה למלגות בכל שנה לקידום ההשכלה. ההחלטה שמלווה אותנו במועצה להעניק מלגה בכל שנה לסטודנט במהלך לימודיו, היא זו שמסבירה את העלייה במספר הסטודנטים מקבלי המלגות במבואות החרמון, נתון זה הוא פרי ההשקעה של המועצה במערכת החינוך.
מפעל המלגות במבואות החרמון מתקיים כבר למעלה משני עשורים לזכרם של בני המועצה אשר נפלו במערכות ישראל ובפעולות איבה.
הטקס התקיים במעמד ח"כ ד"ר יפעת שאשא ופרופ' סנאית תמיר סגנית הנשיא של מכללת תל חי.
ח"כ שאשא בירכה על דרכה של המועצה להעניק מלגות לאקדמיה ולהכשרה מקצועית ועל תפיסתה כי כל מסלול לימודים הינו קידום אישי של הסטודנט, "השקעה בהשכלה בונה את עתיד הלומדים ואת עתיד האזור כולו".

פרופ' תמיר ברכה בשם המוסדות האקדמיים באיזורינו בדבריה ציינה את נחישותה של המועצה לקיים מפעל מלגות מוצלח שכזה.
בכל שנה מוענקת מלגה מיוחדת – מלגת ראש המועצה. זוהי מלגה מוגדלת המוענקת על פריצת דרך, מקצוע ייחודי, עשייה התנדבותית ודבקות במטרה.

השנה, ועדת המלגות, המליצה להעניק את המלגה, לסטודנטית ניצן גורני מהישוב כרכום המסיימת שנה ראשונה לתואר מוסמך ללימודי מדעים והנדסה ביו-רפואית. ניצן סיימה את לימודיה בביה"ס הטכני של חיל האויר "אורט"  בהצטיינות יתרה והתנדבה לשנת שירות בפנימיית הנוער "בן שמן" שם עבדה עם ילדי רווחה. את שירותה הצבאי עשתה בחיל האויר כמפקדת קורס בכתיבת מערכי שיעור.

 ניצן הודתה למועצה בשם הסטודנטים על היוזמה המבורכת המרחיבה את היכולת הכלכלית של הסטודנט במהלך הלימודים.

קרלוס גולדברג, מנהל אגף החינוך, בירך את הסטודנטים: "המועצה רואה בכם דור ההמשך, הצלחתכם היא הצלחתנו, אנו גאים בכם ומייחלים לראותכם בונים חיים בישובי המועצה."

טקס מלגות מבואות החרמון

השארת תגובה