בתי הספר

"רמת כורזים" - ביה"ס קהילתי אזורי

בית ספר "רמת כורזים" ממוקם דרומית לישוב אליפלט בסמוך לצומת יפתח. "רמת כורזים" הינו בית ספר יסודי ממלכתי ובו לומדים תלמידים מישובי דרום המועצה הנהנים מיום לימודים ארוך בסביבה כפרית ירוקה . בית הספר משמש כמנוף קהילתי ומאופיין בפעילות למען איכות הסביבה וקיימות, חקלאות ושימור אקולוגי של אתרי טבע באזור. קהילת "רמת כורזים" מכוונת לפיתוח אהבת הזולת תוך העצמת הערך העצמי של התלמידים ופיתוח היכולת של הפרט . בית הספר שם לו למטרה לטפח בבוגריו מיומנויות חשיבה וכישורי למידה עצמאיים, תוך התאמה לטכנולוגיה של המאה ה-21 שבעזרתה מקדמים בבית הספר פדגוגיה איכותית וחדשנית בהתאם למציאות המשתנה. בבית הספר שמים דגש ומטפחים ערכים של אהבת הארץ, ציונות וזהות יהודית תוך מתן כבוד לדתות ואמונות. מתוך חזון בית הספר : "בית הספר רמת כורזים רואה עצמו כקהילה המפתחת ערוצים של תקשורת דיאלוגית ועשייה משותפת בין חבריה, לאור ערכים של כבוד הדדי, סובלנות וקבלת האחר כחבר מלא ובעל ערך בקהילה

 קישור לאתר  – ביה"ס רמת כורזים >>

למידה חווייתית משמעותית במרחבי למידה מגוונים >>


"עגורים" - ביה"ס על אזורי לעיצוב התנהגות

בית ספר "עגורים" ממוקם במתחם המועצה האזורית מבואות החרמון .
"עגורים" הינו בית ספר לחינוך מיוחד, אשר הוקם במטרה לתת מענה לתלמידים בעלי הפרעות התנהגות ולקויות למידה, ולנערים שנפלטו ממסגרות החינוך האחרות וזוהי להם ההזדמנות להשתלב במערכת החינוך.
בית הספר שוכן במועצה האזורית מבואות החרמון, ולומדים בו תלמידים מכיתה ז' – י"ב' המגיעים מרשויות שונות.
בית הספר מאמין בתפיסה החינוכית המושתתת על העיקרון המנחה כי לכל אדם יש תחומי יכולות וכישרונות. על מנת שהאדם יצליח למצות את תחומי היכולת והכישורים צריך לאפשר לו להביאם לידי ביטוי לממשם ולהגשימם.
צוות בית הספר יוצר אקלים חינוכי מיטבי ובטוח המשרה תחושת ביטחון ושייכות.
בית ספר "עגורים " נכלל בתוכנית התקשוב של המאה עשרים ואחת. השיעורים המתוקשבים מתנהלים במקצועות הליבה ובמבחר סדנאות המתקיימות בבית הספר:
נגרות, אומנות, מוסיקה, זה"ב, אפייה קונדיטורית, עריכת סרטים ומוסיקה בעזרת מחשב.
בנוסף ישנם סדנאות שיתנהלו בדרכים חווייתיות כמו : שחייה, אתגרים, רכיבה על אופניים, יציאה לטיולים וסיורים מקצועיים.
בית הספר משמש בית חינוכי לתלמידיו, מקום בטוח, מאתגר, מחזק, משקם ובעיקר מאמין ביכולות של כל תלמיד להתקדם ולהצליח. במטרה לאפשר לתלמידים להשתלב בחברה הנורמטיבית כבוגרים אחראים ומשמעותיים, בית הספר מגדיר עצמו כסוכן לשינוי חינוכי-טיפולי-שיקומי.

לאתר ביה"ס עגורים


"שחפים" - בית ספר שיקומי אזורי

בית ספר "שחפים" ממוקם במתחם המועצה האזורית מבואות החרמון .
"שחפים" בית ספר שיקומי אזורי מיועד לתלמידים לגילאי 6-21 בעלי פיגור בינוני מורכב, בינוני רב בעייתי, קשה, עמוק וסיעודיים, חלקם בעלי נכויות פיזיות קשות.
מטרת ביה"ס היא להקנות לתלמידים עצמאות מרבית בתפקודי היום יום, מיומנויות תקשורת, הכנה להשתלבות בקהילה, מיומנויות העסקה בשעות הפנאי, הרגלי עבודה בסיסיים וכישורים חברתיים.
כל זאת תוך מתן דגש על איכות החיים ושמירה מרבית על כבודם.
אנו שואפים לשיתוף פעולה עם ההורים במטרה לקדם את התלמיד ואת צרכי בית הספר.
בית הספר מתנהל ברוח רב תרבותית, תלמידיו ואנשי הצוות הינם יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים המגיעים מכל רחבי הגליל והגולן.
לתלמידים אפשרות לשהות בביה"ס בין השעות 08:00 עד 18:00 באחריות משרד החינוך ומשרד הרווחה.
ביה"ס מעודד את הקשר עם הקהילה ומגיעים אליו באופן קבוע סטודנטים להכשרה מעשית, מתנדבים מבוגרים מכל הקשת החברתית ותלמידים מבתי ספר רגילים באזור.
תוכניות הליבה של משרד החינוך באות לידי ביטוי בכל הפעילויות המתקיימות בביה"ס, בהתאמה לרמות התפקוד השונות של התלמידים. התוכניות מקדמות ידע, מיומנויות וערכים.
בית הספר רואה את התלמיד כבוגר עצמאי ואוטונומי, בעל איכות חיים המסוגל להביע דיעות, רצונות ורגשות, כל תלמיד בהתאם ליכולותיו ומוגבלויותיו. בבית הספר מושם דגש על ערכים של כבוד האדם, כבוד לשונות, מסוגלות אישית, אוטונומיה אישית, השתתפות בקהילה ובחברה ומימוש עצמי.

לאתר ביה"ס שחפים