תכנית קהילה משטרה לשנת 2018 מועצה ללא אלימות מבואות החרמון

במטרה  להעלות את תחושת המוגנות ואיכות החיים שלנו בישובים ערכנו סקר בקרב תושבי המועצה במשותף עם משטרת ישראל. הסקר בדק מהן התופעות המעיבות על תחושת המוגנות של התושבים ופוגעות באורח החיים שלנו.
בסקר עלו מספר תופעות עליהן נשים דגש אכיפתי בשנה הקרובה.
התופעות המרכזיות שעלו בסקר

 1. כלבים משוחררים

  תופעה המתקיימת במרבית מהישובים בהם כלבים מסתובבים חפשי בישוב וגורמים לפגיעה בתחושת המוגנות של ילדים הורים וקשישים . הימנעות של ילדים מהגעה למקומות ציבוריים וגני משחקים ואף חשש מהגעה לתחנות ההסעה בבוקר ובצהריים. עם פתיחת השרות הווטרינרי החדש של אשכול גליל מזרחי אנו נשים דגש בהתמודדות עם תופעה זו בכל הישובים. אנו מבקשים ליצור קשר עם מוקד האשכול ולדווח על כלבים משוחררים בזמן אמת.
  ל
  מערך הוטרינרי האזורי  לחץ  כאן >>

 2. ואנדאליזם

  השחתת רכוש ציבורי , תופעה הקיימת בישובים ופוגעת באיכות החיים שלנו, אנו מתכוונים לטפל בכל אירוע בשותפות עם ועד ומזכירות הישוב. אנא דווחו למוקד המועצה על כל אירוע ואנדאליזם המתרחש בישוב . מוקד המועצה-  6818 * אנו מציבים מצלמות ניידות בשטחים הציבוריים בישובים כדי למנוע את התופעה, כמו כן  סייר האכיפה ייתן דגש לאיתור כל אירוע וטיפול בו.

 3. נהיגה פרועה ומסכנת

  תופעה המסכנת חיי אדם ופוגעת קשות בתחושת המוגנות של ילדים ותושבים. בחלק מהישובים קיימת תופעה קשה של נהיגה פרועה של בני נוער או קטינים בכלי רכב ממונעים תופעה זו מהווה מטרד וסכנה קבועה לילדים ולתושבים.
  משטרת ישראל תבצע מבצעי אכיפה בכלל הישובים , המועצה  מוציאה בימים אלה מכתב הסבר והתראה לכלל האוכלוסייה.

 4. הקמות רעש-

  לעיתים בעיקר בסופי שבוע ובלילות , אנו עדים לתופעה של הקמות רעש מבתים שכנים או מאזורי תיירות. על פי החוק אסור להפעיל מכשירי קול בכל שעות היום והלילה בכל אחד מהמקומות הבאים: בניין מגורים , תחת כיפת השמיים, במקום שאינו תחת כיפת השמים ואינו סגור מכל צדדיו כלפי חוץ. האיסור להרעיש חל גם מחוץ לאזור מגורים אם הרעש גורם להפרעה או מטרד באזור המגורים. בכל מצב של הפרעת רעש העונה על הקריטריונים שנקבעו בחוק יש לפנות למשטרה למוקד 100 .

  אנו שמים לנו כמטרה להתמודד עם תופעות אלה ולהעלות את תחושת המוגנות ואיכות החיים בישובים.

בברכה לשנה בטוחה ושקטה,
צוות מועצה ללא אלימות והשיטור הקהילתי

 

 

 

 

השארת תגובה