פותחים יחד את הבוקר – תוכנית לחברי הגיל השלישי ביישובי מבואות החרמון

תוכנית "פותחים יחד את הבוקר" הינה זכות מופלאה לחוות עם חברי הגיל השלישי ביישוב חוויה עוצמתית ומרגשת. בכל מפגש מחדש אנחנו פוגשים יחד את הקסם, התבונה, ניסיון החיים , הפעלתנות, העשייה, והאור של הגיל השלישי. ההגנות יורדות, האמת נשארת.
בני בן-מובחר ראש המועצה: אני רואה בתוכנית "פותחים יחד את הבוקר" הזדמנות לתת למייסדים וההורים שלנו שעות של הנאה ובילוי מ שותף יחד עם תרומה לקהילה.
נחמה מרדכי עו"ס מנהלת המחלקה: בגיל השלישי עם ניסיון חיים וזמן פנוי , בילוי חברתי ותרומה לקהילה הן פעולות משפרות את איכות החיים ומאריכות חיים.

פותחים את הבוקר

המשתתפים הגדירו זאת ככה:  "בתוכנית הזו אנחנו פוגשים כל אחד את עצמו ביחד".
"יצא לי לשבת אחת על אחת עם נשים שלא יצא לי לדבר איתם למרות שאני גרה כאן 48 שנים"
"רגעים של אינטימיות ואהבה"
תוכנית "פותחים יחד את הבוקר"  החלה מתוך צורך לתת מענה רגשי, חברתי, קהילתי לתושבים בתוך יישובי המועצה. לייצר קבוצה שתהווה כר העצמה לכל אחד ואחת וחיבור חברתי קהילתי בעל שיח אישי ומשמעותי. התוכנית מופעלת ביישובים בהם היישוב עצמו והתושבים מבקשים.
התוכנית הזו מהווה הזדמנות פז להיפגש וליצור קהילתיות מחודשת בתקופה של "אין זמן" למפגשים אנושיים.
האחריות על הפעלתה משותפת למשתתפים , לוועד היישוב, למחלקה לשירותים חברתיים וזהו סוד הצלחתה. וזו הזמנות נהדרת לומר תודה רבה למזכירי וראשי הוועדים על שותפות מלאה לכל אורך הדרך. מרגש לראות שליחותכם למען הקהילה.  לאחר עשרה מפגשים מובנים פעילים מחוייבים ומקצועיים מהיישוב מפעילים את המרחבים באופן וולנטארי מידי שבוע.  התוכנית  התחילה לפני כשנה ומופעלת כיום בשישה יישובים עד כה (בית הלל, כורזים, דישון, שדה אליעזר, רמות נפתלי וכרכום).
יוזמת, מנחה ומרכזת התוכנית "פותחים יחד את הבוקר" היא עו"ס אורטל תשובה.
אורטל: חברי הגיל השלישי- אתם השורשים והאדמה והליבה של היישוב, המועצה, הארץ הזו. לעבור אתכם את המסע הזה דרך תחנות חיים, לחוות את ניסיון חייכם העשיר וללמוד יחד כלים נוספים להעלאת האושר, הבריאות והשמחה בחיינו זוהי זכות גדולה.

השארת תגובה