מבואות החרמון מככבת באחוזי הגיוס לצה"ל בין המועצות האזוריות

בטבלת נתוני הגיוס אותה פירסם אגף כח אדם בצה"ל, במועצה אזורית מבואות החרמון יותר מ-96.5% מתגייסים,
מהם כ 70% בממוצע לוחמים וכל חייל עשירי ממשיך למסלול קצונה.
 

נתוני גיוס מבואות החרמון

אגף כוח אדם בצה"ל פירסם השבוע את את נתוני הגיוס. נתון המשקף דירוג של יישובים, מועצות אזוריות ובתי ספר תיכון שבוגריהם "תורמים יותר" בשירותם הצבאי. הדירוג משקלל את אחוז המתגייסים ביישובים מקרב חייבי הגיוס בשנת 2014, את אחוז הלוחמים מקרבם וכן את אלה שיצאו מהם לקורס קצינים.

בטבלאות הדירוג של המועצות האזוריות והמקומיות מככבות המועצות – זבולון, מנשה, גליל תחתון ומועצה אזורית מבואות החרמון.
מהנתונים עולות עוד כמה מגמות בולטות. כך למשל, ביישובים מבוססים יש יותר מתגייסים, לוחמים וקצינים. בנוסף, הערים הגדולות מדשדשות במרכז הטבלה. במועצות אזוריות כגון מבואות החרמון בגליל ובגוש עציון נתוני התרומה מדהימים: יותר מ-90% מתגייסים, מהם כ 70%  בממוצע לוחמים, וכל חייל עשירי הופך לקצין.
ראש המועצה האזורית מבואות החרמון, בני בן-מובחר התייחס לנתונים: ״נמשיך לטפח ולעודד את הנוער לגיוס משמעותי ומושלם לצה״ל. אנו מעודדים את הנוער שלנו להתגייס לצה"ל, לא משנה לאיזו יחידה, לגיוס מושלם ומשמעותי ומלווים אותם בדרך לשירות הצבאי. מידי שנה אנחנו מקיימים כנס למתגייסים, מפגש בו אנו מברכים אותם לקראת צאתם לצבא ומעניקים להם שי משמעותי עם הדברים החיוניים שהם זקוקים להם ביום יום בצבא. אלו הילדים שלנו ואנחנו צריכים לשמור עליהם כדי שישמרו עלינו ועל המדינה שלנו. נמשיך, לשמור ולחזק אותה״.

השארת תגובה