טקס חנוכת מצפור במושב מרגליות ע"ש רא"ל אלוף אמנון ליפקין – שחק ז"ל

מצפור על שם הרמטכ"ל לשעבר רב-אלוף אמנון ליפקין-שחק ז"ל נחנך במושב מרגליות, במעמד הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, בני בן-מובחר, ראש המועצה, מר דני עטר, יו"ר הקרן הקיימת לישראל ובני משפחת ליפקין- שחק וחברים מוקירי זכרו.
מועצה אזורית מבואות החרמון בשיתוף עם הקק"ל, משרד התיירות באמצעות החברה הממשלתית לתיירות ורשות ניקוז כנרת, השלימו בימים אלו את העבודות במצפור מרגליות, אשר הונצח לזכרו של רב אלוף אמנון ליפקין – שחק ז"ל שהיה הרמטכ"ל ה – 15, שר התיירות ושר התחבורה.
בני בן-מובחר: " אמנון ליפקין- שחק היה לוחם, מפקד ומנהיג אשר חייו שזורים בהיסטוריה ומורשתה של מדינת ישראל ,אמנון אהב מאוד את הצפון וסייע למועצה ולצפון כולו, בכל אחד מתפקידיו הבכירים ולכן ראינו לנכון במועצה להוקיר את זכרו בהנצחת המצפור על שמו".
מיקום המצפור נבחר ברכס רמים שבהרי נפתלי, בכניסה למושב מרגליות, בגובה 660 מ' מעל פני הים.  המיקום צופה על דרום הלבנון, צפון עמק החולה, הרי הגולן והחרמון. בנקודת תצפית עוצרת נשימה, שבימים של ראות טובה ניתן לראות  גם את ישובי דרום עמק החולה.
בדבריו שיבח הרמטכ"ל את פועלו של אמנון ליפקין שהיה מפקד נערץ ואיש ישר דרך ואת מנהיגותו השקטה והנעימה גם בהיותו במדים וגם אחרי שפשט את מדיו.
קובי זרקא, מהנדס המועצה:" אגף ההנדסה במבואות החרמון ליווה את הפרוייקט בכל שלביו, המצפור כולל נקודת תצפית ופינת ישיבה לצד פסל סביבתי של האומנית, הפסלת אורנה בן עמי. הפסל שנבחר נקרא "אחריי" שהנושא הוא דמות המפקד, הוא הרמטכ"ל – אמנון ליפקין – שחק ופקודיו אחריו ".
על האבן בסמוך לפסל נחרטו המילים: " נישא, רם וגבוה ומשקיף על כולם בבטחה, מסב את פניו לשמוע, אם טוב או אם רע לך , כי אוהב האדם הוא האיש, מוביל לוחמים ומפקדם טוב מבט, טוב לב ורגיש, אמיץ וישר. בן אדם. "
דני עטר, יו"ר קק"ל הוסיף כי נרתם למשימה יחד עם בני בן-מובחר לסייע בהקמת המצפור אליו יגיעו מטיילים ומבקרים ויעלו על נס את פועלו של האיש שעל שמו הוא קרוי.
ריגש את הנוכחים בקולו חזן צה"ל שי אברהמסון בשיר "מישהו הולך תמיד איתי".  

השארת תגובה