הרחבות בישובי מבואות החרמון

הרחבה בדישון יוצאת לדרך  

הרחבה של  86 יח”ד בדישון  יוצאת לדרך יחד עם משרד בינוי והשיכון, חברת ערים. מדובר בהרחבה לבנים ממשיכים ותושבי חוץ. סיור קבלנים נערך במקום, צפי לתחילת ביצוע העבודות לקראת מרץ 2022 .

הרחבה במרגליות 99 יח”ד

שלב א’ של עבודות פריצת כבישים ובניית קירות תומכי כבישים, החלו לפני כחודש ע”י קק”ל. בשלב הראשון מדובר בהכשרת 48 מגרשים לבנים ממשיכים. עם השלמת העבודות של קק”ל החברה המנהלת מטעם משב”ש ייכנסו להמשך ביצוע עבודות של ביצוע תשתיות תת קרקעיות,מים, ביוב וניקוז.

התקדמות ההרחבה בכורזים 

שלב א’ של פיתוח תשתיות נמצא לקראת סיום. צפי לסיום העבודות סוף ינואר 2022 . מדובר בהכשרה של 133 מגרשים לבני המקום ולתושבי חוץ. עם השלמת עבודות הפיתוח שלב א’ המשתכנים יוכלו לקדם את היתרי הבניה.

הרחבה בישוב כרכום יוצאת לדרך

מדובר בהרחבה של 100 יח”ד עם אופציה ל-200 יח”ד.
ההרחבה תתבצע ע”י חברת האורה אשר תשווק, תפתח ותבנה את ההרחבה. הרחבת הישוב כרכום היא הזדמנות לבני הישוב להישאר בישוב בו גדלו ולבנות את ביתם וכמובן לצעירים הרוצים לגדול ולהקים משפחה בישוב איכותי כמו כרכום.

שולחן הרחבות מבואות החרמון

שולחן הרחבות התקיים במועצה עם נציגי הישובים: יובל , רמות נפתלי, מרגליות, אליפלט, דישון ובית הלל בנושא הרחבות ישובים. הדיון התקיים בהשתתפות ראש המועצה בני בן-מובחר ובהשתתפות ישי רובין סגן מנהל המחוז ענייני הכפר במשרד השיכון וכן מחלקת יישובים ומחלקת הנדסה.
בדיון ניתנה סקירה ועדכון על התקדמות ההרחבות בישובים. שולחן הרחבות הוא מנגנון המתכלל בין כל הרשויות לישובים הנמצאים בתהליכי הרחבות. המועצה רואה חשיבות רבה במפגשים מסוג זה המסייעים לקידום צמיחה, הסרת חסמים וליווי באתגרים.